آموزش رنگ درمانی

دوره

آموزش رنگ درمانی

 

رنگ درمانی یا کروموتراپی و تاثیر آن در روند کنترل اختلال طیف اتیسم
استفاده از رنگ درمانی یکی از قدیمی ترین روش های درمانی محسوب می شود. این متد درمانی به پیش از میلاد مسیح در یونان و مصر باستان استفاده شده است.

اثر رنگ در ذهن، رفتار ها، تعادل فکری و جسمی قابل مشاهده و اندازه گیری می باشد. رنگ ها می توانند شادی آور و یا برعکس اندوه و افسردگی را در انسان ها بسازند.

 

 

رنگ درمانی در کودکان

دارای اختلال طیف اتیسم

 

بدون شک آموزش در افراد دارای اختلال طیف اتیسم نقش ویژه ایی را ایفا می کند. می دانیم که افراد اتیستیک بدون آموزش نمی توانند وارد جامعه، زندگی و روزمرگی خود شوند. آموزش در افراد دارای اختلال طیف اتیسم نیاز به محرک های موازی و یا پیش برنده دارد.

رنگ از مهم ترین محرک های موثر در آموزش کودکان دارای اختلال طیف اتیسم است. می دانیم هر رنگی باعث ایجاد یک واکنش در انسان می شود. حال تاثیر این رنگ ها در خلل آموزش نیز می تواند روند کنترل و درمانی را سرعت داده و یا این که از لحاظ روانی ایجاد انگیزه برای ادامه مراحل آموزشی و درمانی ایجاد کند.

رنگ ها افراد دارای اختلال طیف اتیسم را می توانند علاقه مند به آموزش و یا در آن ها حالت تدافعی در آموزش ایجاد کنند. در مرکز طیف مهر به واسطه تخصصی که سرکار خانم دکتر عبدالهی مقدم در هنر و ارتباط آن با روانشناسی بالینی دارد، توانسته است از این متد درمانی در آموزش و کنترل اختلال طیف اتیسم استفاده نماید.

جهت مشاهده

رزومه دکتر نیره سادات عبدالهی مقدم

کلیک کنید

رنگ درمانی

اهداف در رنگ درمانی برای افراد دارای اختلال طیف اتیسم عبارتند از :

  • ایجاد آرامش
  • بالا بردن تمرکز و قدرت در یادگیری
  • از بین بردن حس دافعه کودکان در روند آموزش
  • پویا شدن و دنبال کردن مطالب آموزشی
  • کشف استعداد کودک دارای اختلال طیف اتیسم و شکوفا کردن این استعداد در جهت اشتغال

 

 

در این مرکز با رنگ درمانی نه تنها به پیشرفت در آموزش های اولیه کودک اتیستیک کمک می شود، بلکه تاثیر آن در تعاملات اجتماعی، ارتباطات ( تکلم و زبان بدن ) و الگو های رفتاری مورد بررسی قرار گرفته و در جهت پیشرفت این افراد به کار گرفته میشود.
از دیگر تاثیرات مهم این روش درمانی در افراد دارای اختلال طیف اتیسم که در این مرکز مورد توجه قرار دارد، تاثیرات روحی و روانی در کاهش استرس و کنترل هیجانات می باشد.

آموزش رنگ درمانی
۱۳۹۹/۳/۲۶ ۷:۰۹:۲۱

درباره نویسنده:

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

به راحتی با انجمن اتیسم تماس بگیرید

شماره های تماس انجمن اتیسم

۰۲۱-۲۸۴۲۸۸۹۷

با مشاوران انجمن اتیسم هر لحظه چت کنید

چت انلاین

از داخل وب سایت

و یا واتس اپ با شماره :۰۹۱۲۶۰۰۴۱۲۷

ارتباط مستقیم با مدیریت انجمن اتیسم

شماره تماس انجمن اتیسم

۰۹۱۲۶۰۰۴۱۲۷